E përditësuar|e Dielë, Shtator 21, 2014

gazeta kombetare

Pronari i lokalit: Frrokut i lirova karrigen time që të ulej me shefat

Pronari i lokalit në Dajt, ku shfaqen duke drekuar katër drejtues të lartë të Policisë së Shtetit me të dyshuarin për vrasjen e kryekomisarit Lamaj, Arben Frroku, rrëfen të vërtetën e drekës. “Me saktësi nuk e mbaj mend mirë, por mund të them që ka mesatarisht dy apo dy vjet e gjysmë që është bërë Lexoni të plotë

Gjirokastër, tritol në një dyqan në zonën muzeale

Një shpërthim i fuqishëm me tritol ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Qafën e Pazarit, në qytetin e Gjirokastrës, pikërisht në zonën muzeale. Objekt i ...Lexoni të plotë

“Ringjallet” anti-shqiptari Nikolas Gejxh

Urdhër politikës greke: Riktheni pensionet për “Epirin e Veriut” dhe jepni nënshtetësi për homogjenët grekë Pikërisht atëherë kur Greqisë “i del nga duart” situata e minoritetit në Shqipëri, rishfaqet ...Lexoni të plotë

“Më përdhunoi në sy të gruas dhe vajzës për 22 ditë”

Prej një muaji e gjysmë flisnin në telefon. Ajo, një 21-vjeçare nga një fshat i thellë mbi malin e Munellës të Fanit të Mirditës. Ai, një 37-vjeçar që hiqej ...Lexoni të plotë

“Ai vajti në banesën e fundit, tani atje do shkosh dhe ti”

“Ai vajti në banesën e fundit, tani atje do shkosh dhe ti…”. Mesazhi kërcënues ka mbërritur në telefonin e ish-shefit të krimeve të komisariatit nr.6 në Tiranë, Arjanit Arapi, ...Lexoni të plotë

Mishi me hormone shkakton impotencë te meshkujt

Mishi me hormone, që theret i njomë, është tepër i dëmshëm për  organizmin. “Steroidi, hormoni Boldemec shkakton rritjen e estrogjenit. Hormoni në këtë rast shkakton rritje në peshë, shtim ...Lexoni të plotë

Morinë, arrestohet kosovari, ishte në kërkim ndërkombëtar

Është ndaluar në orët e vona të natës se kaluar një  33 vjecar nga Kosova, pasi rezultonte i shpallur në kërkim ndërkombëtar  nga Brukseli  për veprën penale  “Vjedhje në bashkëpunim”. Zëdhënësi i ...Lexoni të plotë

Rita Ora zbulon kofshët (FOTO)

Këngëtarja shqiptare Rita Ora befason sërish me veshjen e saj, duke tërhequr kështu vëmendjen e medias. Kësaj here ajo është paraqitur në javën e modës në Paris me një minufustan ...Lexoni të plotë

Cana: Do japim 100 %-shin kundër Milanit

U paraqit 90 minuta në sfidën që Lazio e fitoi kundër Pescarës të hënën mbrëma, ndërsa tani mesfushori kosovar, Lorik Cana, ka hedhur sytë në sfidat e radhës. Kapiteni ...Lexoni të plotë

“Ik, boll e shkatërrove vendin”

Kryeministri, Sali Berisha tha dje se ka marrë në telefonin e tij celular një mesazh nga një qytetetar, i cili i bënte thirrje të largohej nga pushteti duke e ...Lexoni të plotë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 17 18   Next »