E përditësuar|e Premte, Shtator 19, 2014

gazeta dita

Agron Llakaj: Berisha nuk del në pension, ndëshkim sipas modelit të Kroacisë

Agron Llakaj është nga ata që kanë votuar ndryshimin politik dhe këtë e pohon në këtë intervistë për DITA. Artisti popullor i humorit nuk e paragjykon kabinetin e ri qeveritar, po pret ndryshime. Nuk i vjen mirë nëse ia kufizon karrierën artistike me imitimin e Sali Berishës. Kur e pyesim nëse e ka takuar ndonjëherë Lexoni të plotë

Zonjat çame të Izmirit

Nga Xhevdet Shehu Pamjet e masakrave në Çamëri me flakë dhe dëbime masive, me fëmijë që qajnë të lebetitur në krahë të nënave të tyre, me burra dhe gra ...Lexoni të plotë

Dhe fituesi është… burri i Lefterisë

Më datën 12 Gusht Komisioni Qendror i Zgjedhjeve publikon një tender për të shtypur dhe printuar rreth 20 mijë fletë votimi për zgjedhjet e pjesshme të datës 1 Shtator ...Lexoni të plotë

Shkëlzen Berisha përgenjështron: Kam muaj që nuk shkel në Rinas

I biri i kryeministrit aktual, Shkëlzen Berisha, ka reaguar ndaj një shkrimi të të përditshmes Dita, ku thuhet se ai ka transportuar jashtë vendit tre valixhe me një çarter. ...Lexoni të plotë

Rama: Këto zgjedhje do jenë 2005-a jonë djathtas

Vetëm disa orë pas marrjes së postit të rëndësishëm si Zëvendëspresident i Internacionales Socialiste, Edi Rama tregon se kjo ishte një arritje që i dedikohet të gjithë socialistëve të ...Lexoni të plotë