E përditësuar|e Premte, Shtator 19, 2014

devoll

Akuzohet se ngacmoi nusen e djalit, lihet në burg i moshuari

Gjykata e Korçës ka vendosur masën e sigurisë “arrest në burg” për Karafil Topin, 72-vjeçarin i cili akuzohet se ka abuzuar me nusen e djalit të tij. Seanca gjyqësore ndaj 72-vjeçarit është zhvilluar me dyer të mbyllura ndërsa vetë i moshuari nuk I ka pranuar akuzat. 72-vjeçari nga Devolli u arrestua dy ditë më parë Lexoni të plotë

Meta në Devoll: Vendi ka nevojë për rotacion

Kreu i partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, Ilir Meta, zhvilloi sot një takim elektoral në rrethin e Devollit. Gjatë këtij takimi me simpatizantë të LSI-së Meta foli për objektivat ...Lexoni të plotë

Miratohet marrëveshja për HEC-in e Devollit

Kuvendi ka miratuar me 119 vota pro një ndryshim në kontratën e Koncesionit ndërmjet Ministrisë së Ekonomisë, si Autoritet Kontraktues dhe ENV AG, STATKRAFT AS dhe DEVOLL HYDROPOWER SH.A., ...Lexoni të plotë

“Edhe pse EVN u tërhoq, Hec-i në kaskadën e Devollit do të ndërtohet”

Ministri i METE, Edmond Haxhinasto deklaroi sot se së shpejti do të fillojë ndërtimi i HEC-it në kaskadën e Devollit. Haxhinasto siguroi se pavarësisht se kompania austriake  EVN u ...Lexoni të plotë