E përditësuar|e Premte, Shtator 19, 2014

armet kimike ne shqiperi

Jo armëve kimike, Meta mes protestës: Do dëgjohet zëri juaj

Qindra qytetarë, ambientalistë, studentë përfaqësues të shoqërisë dhe nxënës të shkollave të mesme të kryeqytetit prej orës 09:20 po protestojnë para godinës së Parlamentit kundër sjelljes së armëve kimike siriane në Shqipëri. Protesta shtrihet përgjatë bulevardit “Murat Toptani” dhe rrugës “Xhorxh Bush” . Një kordon policor është vendosur para hyrjes së Parlamentit dhe nuk lejon Lexoni të plotë

Meidani: Absolutisht kundër shkatërrimit të armëve kimike në vend

Ish-presidenti Rexhep Median shprehet i prerë se është kundër shkatërrimit të armëve kimike  siriane në Shqipëri. “Absolutisht kundër në mënyrë të prerë dhe të qartë:si për arsye shkencore-profesionale, po ...Lexoni të plotë

Armët kimike nga Siria, Bushati: Kemi marrë kërkesën nga SHBA, por s’kemi vendosur

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, ka konfirmuar se Shqipëria ka marrë një kërkesë për shkatërrimin e armëve kimike të Sirisë. Këtë kërkesë, sipas Bushatit, Shqipëria e ka marrë nga ...Lexoni të plotë