E përditësuar|e Shtunë, Shtator 20, 2014

Cez Shpërndarje rikthen kontrollin e faturave online 

cez onlineKompania CEZ Shpërndarje  ka ripahur mundësinë e pasqyrimit dhe kontrollit të faturave të energjisë elektrike në faqen e re të internetit.

Klikimi në ëebsite-n cezshperndarje.al ka rikthyer shërbimine ri  e-bill. Tashmë të gjithë konsumatorët do të kenë mundësi  të kontrollojnë faturat e tyre në sistemin online.

Këto janë pjesë e ndryshimeve pasi sistemi i shpërndarjes së energjisë elektrike kalon në pronësi të shtetit.  Në faqen e sipërpërmendur do të vendoset një numër për të gjithë konsumatorët. Përfaqësuesit e CEZ-it kanë pohur radhët e gjata që krijohen në momentet e kryerjes së pagesave kanë bërë që ata të marin masa duke shtuar pikat e sporteleve.

Etiketat: , ,

58 komente në Cez Shpërndarje rikthen kontrollin e faturave online

 1. zajmir hani

  cezi kish qene shume mire juve po beni namin 400 kv 186 mije leke a jeni ne terezi juve apo jo

   
 2. novruz aliaj

  ore po ju jeni ber me keq se cezi pervec se cmimi nuk eshte ulur por dhe sherbimet nuk na i mundesoni duam nje dite per te paguar faturat presim radhen. pra do te thote qe te paguajme faturen duhet te lem punen. ju lutem behuni pak me serioz dhe mos mashtroni popullin faturat nuk dalin me online

   
 3. naim gjoni

  pershendetje, bera regjistrimin per shkarkimin e faturave, por nuk hapet faqja.

   
  • aqif

   kerkoj te mar faturat ne menyra e lektronike se nuk na vijne faturat ne shtepi

    
 4. ylli cara

  ju pershdes;jam i regjistruar,nuk me hapet faqja.me perpara me vinte ne adresen e email-it tim.sherbimi ndaj klientit ishte 24 ore.ju lutem;eshte ne te miren e perbashket.Me respekt klienti…

   
 5. bledi

  na kputen..

   
 6. perparim lamaj

  psh….

   
 7. linda

  Po cprisni ta merrni faturen online o popull?Nuk e kuptoni qe e ka hequr vete Said Plera?Ka dy muaj qe na vjen nga 200000 leke energjia elektrike, pa kondicioner, pa buljer.Mos i hengshin ishalla dhe keto 3 muaj qe i kane ngele plerave.Paguajne pensionistet e shkrete te tiranes per bathoren e qelbur te Saliut me gjith Said pleren.

   
  • lani

   o linda me vjen keq qe po ofendon kshu dhe po fol ne kete menyre por une jam banor ne bthore dhe te garantoj qe u ka shkuar me nga 1 milion lek shqiptari fatura ne muaj njerezve jo disave por shum e shum te tjereve qe nuk i kane pas paguar ..une personalisht kam mbi 9 vjet qe i paguaj faturat nje me nje qe kshu mos eofendo ne pergjithesi por thuaj ata qe nuk i paguajn flm

    
 8. ludi

  Perse nuk del fatura elektrike online,eshte thene qe do te kthehet ky sherbim me date 07/03/2013 …ku duhet te drejtohemi dhe me sa leke duhet te vime per te paguar ?
  Kemi kohe teper ….?

   
 9. agim

  ju te cezit jeni kot fare po te isha une ne pushtet do tu shkarkoja te gjitheve

   
 10. lirim licaj

  si ti gjej dhe printoj faturat e dhjetorit janarit shkurtit se nuk na vine ne shtepi

   
 11. Flamur

  ju lutem na i detajoni me thjeshte se si vepohet per te printuar faturen se nuk po na hapet faqja.

   
 12. kastriot

  pershendetje .dua te dii se sa eshte detyrimi im per energjin elektrike per muajin shkurt .mund te me ndihemonii ju lutem se nuk e dii ku mund te dali online ?

   
 13. BUJAR ALLTARI

  Ju lutemi te na ndihmoni per te shkarkuar faturen on line. Me pare e kemi bere pa problem tani nuk mundemi. Kush eshte PERDORUESI dhe kush fjalekalimi? Jam ne pritje.

  FALEMINDERIT

   
 14. aferdita

  Ju lutem na mundesoni per shkarkimin e faturave onlain me para eshte bere shkarkimi i tyre kurse tani jo, ju lutem na jepni nje zgjidhje.
  Ju faleminderit

   
 15. arturi

  Perse nuk del fatura elektrike online,eshte thene qe do te kthehet ky sherbim ku duhet te drejtohemi

   
 16. Sabaudin Aliko

  Nuk e kuptoj ceshte ky mashtrim edhe thuhet qe mun ti marim faturat on-line edhe nuk na jepet asnje sqarim se ku duhet te gjejme te gjejme perdorusin dhe fjale kalimin me gjithe se kam bere tre e-maile asnje pergjigje

   
 17. Sabaudin Aliko

  Ju lutemi na thoni si duhet te plotesojme rubrikat identifikohu dhe fjalekalim ku duhet ti gjejme keto dy koncepte qe te plotesojme rubriken.

   
 18. gentjana

  ju lutem na jeni rregjistrimin e faturave
  te energjise

   
 19. FITIM

  perse nuk mundemi te shikojme faturat e energjise ku ti gjejme te plotesjme fjalkalimin,indetifikohu,e tj

   
 20. FITIM

  ju lutemi na ndihmoni

   
 21. Eduard dida

  Mirmnrema rishikoni mir faturat se muk kam lene as nje fatur pa legujduar dhe sot ne vitin 2013 na dalkan 2fatura te dates 05.05.2011dhe fatura 05.06.2011 ju lutem rishikoni faturat se jeni ber problem

   
 22. Donika

  me ish CEZ-in Faturat elektronike i nxirnim menjeher. Ju e keni katranosur, nuk i nxjerrim dot, dhe fatura nuk na vjen ne kohe.

   
 23. osmen

  …na injoruat fare…thjeshtoni veprimet dhe rrisni mundesine e komunikimit… Faturat nuk vijne ne shtepi,ne internet megjithese nuk ua kemi borxh nuk i nxjerrim dot,rradhe per te paguar…

   
 24. Komuna Berxull Tirane

  Ne si klient te regull te likujdimeve te detyrimeve prane jush
  nuk mund te bejme pagesa per arsye te mungesave te faturave ne internet nuk futemi dot ,na dergoni faturat qe te
  bejme likujdimet
  Komuna berxull
  dega finances

   
 25. kliton koka

  prsh.jam nj ebiznes i vogel privat ne paskuqan.pagues i rregullt i faturave..faturat kte muajt e fundit nuk na kan ardhur.dhe on line si kapim dot..nga prerja e energjise nga staffi juaj i mrekullueshem na shkaktuan nje dem prej 300mij lek vetem te frigoriferi i AKKULLORES.mos valle duhet te merrem me gjyqet te cilat perseri ju i fitoni..

   
 26. beqir temali

  Ju lumte per kete, keni bere nje pune te shkelqyer, vecse edhe fatura duhet te me vije ne shtepi dhe jo ta nxjerre une nga kompjuteri

   
 27. potigu

  Mirë keni bër,që faturat ti gjëjmë nëërmjet INTERNET[,por një shëmbëll se si mund të hyhet në INTERNET nuk e keni dhënë.Ndërmarrja CEZ e kishte më të qart mënyryrën hyrjes.Me respekt,POTIGU

   
 28. luan

  fatura

   
  • izmini sovjani

   Ju lutemi jeni pak me serioze me klientin , me perpara e hapnim faqen e cez on-line dhe kishim mundesi te shihnim faturen , tani nuk hapet me , megjithese e kemi ndjekur rregullisht rrugen e plotesimit te tabeles qe keni publikuar .Na e thoni si mund ta shohim perseri kete fature

    
 29. edi

  mire qe genjejne po nuk marin as mundimin qe te japin nje pergjigje per faturat,

   
 30. Bashkim Habibi

  Nuk po gjej dot faturen e enegjise se shtepise dhe ish lokalit.

  Me respekt

   
 31. ila

  faturat nuk dalin ne internet.Normale eshte qe te paguajme pa pare faturen?Apo sa te ne thone duhet te paguajme.

   
 32. Edi

  Pershendetje. Ju lutem na i detajoni me thjeshte se si veprohet per te nxjerre faturen online, ku duhet klikuar ?…….Shume faleminderit per mirekuptimin. Jam ne pritje te pergjigjes tuaj.

   
 33. Shkelqim dajlani

  Si mund ta gjej faturen time.

   
 34. asqeriu

  MORE QENER PO SI NUK PUNUAT NJE HER MIRE >NA TREGONI SI TI NXIERIM FATURAT E ENERGJIS ONLAJN PO PRESIM

   
 35. Alba

  A e ka marre vesh njeri se si shihen faturat on-line, se nuk po marrim vesh asgje. Kush e di te na e tregoje edhe ne te tjereve qe nuk marrim vesh. Apo duhet te presim qe te vije ne pushtet qeveria e re?!!!

   
 36. Alfons

  KU JANE FATURAT ELEKTRONIKE MO DOLLAP

   
 37. Alfons

  D na dergoni fatura elektronike apo jo

   
 38. cimi

  nategoni si nxirren faturat on-line se nuk po i nxjerrim dot.

   
  • jetah

   faqja juaj hapet vetem ne pikat tuaja te klientit: hapeni faqen ta shohim dhe ne

    
 39. valbona baci

  Kur ishte cez mund te beje kontrollin dhe kishe mundesi kontaktimi dhe sqarimi, ndersa me ju edhe faturat vijne sipas qejfit tuaj dhe faqet e faturave i keni bere vetem formale per te thene qe keni, por nuk funksionojne

   
 40. Andrea kocaqi

  Si mund te hap faqen e cez.per te pare faturat e muajit?

   
 41. joni

  do doja te dija ne lidhje me ankesen qe kam si eshte e mundur kur une kam bere pagesen per cdo vit te hiqet aparati mates dhe te quhet sikur eshte vjedhur ku mund te drejtohem per sqarim

   
 42. Josif

  Pershendetje.Ju lutem mundesoni marrjen e faturave te energjise ne menyre elektronike ,se nuk na hapet faqja.Mundesisht na shpjegoni me sakte proceduren.Me respekt presim pergjigje sa me shpejt.

   
 43. jona

  dua te di pse ka filuar nderprerja e enrgjis ne kabinen haki stermilli .ne kemi pature energji te vazhdushme po vazhduat keshtu si lagje nuk dote paguajm komuniteti eshte organisuar , sepse ju keni filluar nderprerjen

   
 44. mevlan

  DUA TE SHIKOJ FATURAT ONLANE

   
 45. sigma lezhe

  fare ka ndodhe ,sepse nuk nuk njerrim dot faturen e energjise se muajit dhjetor 2013

   
 46. bujari

  un jam i likujduar oo me faturat skam as 1lek pa paguar,dhe me ujin i likujdur,e kam rekspektu ligjin ne pik te fundit,kurse cezi vjen i pret dritat pa pik respekti tek mua,cez duhet te tregoheni me te rekspektueshem per familjaret qe ju respektojne,flm per mrk,

   
 47. boronica

  Shpegoni se si te shikojme faturen e cdo muaji

   
 48. land

  perse nuk po e gjej faturen elektrike ne sitin tuaj ebill

   
 49. JOsif

  Pershendetje.Kam patur adresen time dikur dhe shikoje faturen e energjise elektike.Sot kam aplikuar dhe nuk po me hapet faqja Si te veproj.Ju lutem ma shpjegoni.Faleminderit per mirekuptimin.

   
 50. josif

  Eshte kompania me e degjeneruar qe deri dje ka bere vetem pune politike ne sherbim te partise ne pushtet. Kam paguar per bane`sen time 72 m2 edhe 650 mije leke te vjetra ne muaj dhe nuk kishe ku ta gjeje te drejten dhe perseri mercenaret si elektricista vinin naten dhe nderprisnin energjine duke na lene pa drita . te mALLKUAR QOFSHIN

   
 51. Dashmir

  keni perdi trgoni si aplikohet per te nxjer faturat,doni te behen pages ju apo jo,shikoj kerkes te perseritur i lexoni ju kometet…..

   
 52. Fadil Kasmi

  Provoj nxjerrjen e fatures energjise duke vendos dhe kodin sipas udhezimit te cilin e kam ne fature TR2D040016150453 dhe nuk del.Mos duhet kod tjeter?.Si te veproj?.

   
 53. kely-tahiri

  sme vijne faturat edhe kur shkoj me i paguar shikoj faturat shum shtrejt 14000 nga nje her 5000 mije te reja
  nuk e mar vesh kete lloj matje spo kuptoj pse kaq shum e me luhatje

   
 54. algerta

  Ju lutem faqa per fatura online nuk punon.

   

Shkruaj një koment