E përditësuar|e Shtunë, Shtator 20, 2014

Berisha në Manzë: Rritëm rrogat më shumë se kurrë 

sali berishaPartia Demokratike ka vijuar sot fushatën me prezantimin e kandidatëve të saj për deputetë në Durrës. Nga Manza Kryeministri Sali Berisha  përsëriti edhe një herë arritjet e qeverisë së tij, dhe u kujtoi të pranishmëve rritjen e pagave.

“Këto vite u rritën rrogat më shumë se kurrë. Ju sot e ndjeni dhe e prekni që Manza prodhon sa kurrë në historinë e saj. Ju e dini se në vitet e krizës ekonomike, mundi dhe djersa juaj bëri të mundur që ky vend dhe kjo ekonomi të eci përpara  Ju tani udhëtoni në rrugë që nuk i kishit më parë. Pra mundi dhe djersa juaj i shndërruan këto vite në integrim të Shqipërisë”, shprehu Berisha. Në fjalën e tij, lideri i PD-së garantoi se do të bëhet gjithçka për Manzën, për Durrësin e zhvilluar, për Shqipërinë e zhvilluar dhe për Shqipërinë europiane.

Ndër arritjet e qeverisë Berisha përmendi edhe anëtarësimin në NATO dhe liberalizimin e vizave, duke iu drejtuar qytetarëve ai tha: Së bashku në merituam statusin e vendit kandidat”.

Etiketat: , , ,

Një koment në Berisha në Manzë: Rritëm rrogat më shumë se kurrë

  1. agimi

    Te dashur lexues,po shkruaj ketu disa vrejtje te mijat per shpifjet qe ben PS dhe genjeshtari komunist EDVIN.Nuk fitohet karrikja duke share e genjyer per arritjet qe ka bewre Shqiperia.Asnje koment timin per keto genjeshtra ,GAZETA KOMUNISTE E ANILA BASHES ,nuk e boton,arsyeja se une them ato qe shoh kur vij ne Shqiperi e e them te verteten .Nje simpatizant i Edit shkruan( ashtu si mohon) se per 500 km rroge DUHEN NDRUAR GOMAT E MAKINES !!!!!!,sepse i prishin rruge,se ka gropa,etj.Nje gje e nervozon njeriu, gjate kesaj lufte elektorale ,qe NUK SHAHET ATDHEU,NUK SHPIFET,por thuhet e verteta.Keta gjoja socialistet qe shpifi kane te drejte sepse dhe mesuesi i tyre,krimineli homo nga Gjirokastra e kishte per motiv te genjente e te shtremberonte per gjendjen e Shqiperise(nuk dua ta zgjas).Ju bej thirje te dashur shqipetare:MOS E LEXONI GAZETEN KOMUNISTE ,KEQ DASHESE TE ATDHEUT QE SHPIF<GENJEN E SHAN SHQIPERINE,SEPSE KESHTU E MESON EDVINI,E keshtu Anila do ndonje karrike!!!!!!

     

Shkruaj një koment