E përditësuar|e Dielë, Shtator 21, 2014
Dy ministritë firmosin marrëveshjen për përmirësimin e sigurisë rrugore

Dy ministritë firmosin marrëveshjen për përmirësimin e sigurisë rrugo...

Përmirësimit të situatës problematike të sigurisë rrugore në vend i shërbeu nënshkrimi të mërkurën i një marrëveshje trepalëshe ...

Basha: Qeveria nuk reflektoi për mosdhënien e statusit

Basha: Qeveria nuk reflektoi për mosdhënien e statusit

Integrimi europian i Shqipërisë dhe çështja e statusit të vendit kandidat ishin në qendër të një takimi ...

Shpërthimi në SHBA, arrin në katër numri i amerikanëve të vrarë

Shpërthimi në SHBA, arrin në katër numri i amerikanëve të vrarë

Shembja e dy ndërtesave të banuara pas një shpërthimi të shkaktuar nga një rrjedhje gazi shkaktoi të ...

Interpelanca në Kuvend, Rama përplaset me Jozefina Topallin

Interpelanca në Kuvend, Rama përplaset me Jozefina Topallin

Në interpelancën e kërkuar nga Jozefina Topalli për rendin dhe sigurinë kreu i qeverisë, Rama tha se ...

RAJON
  Delegacioni i Republikës së Kosovës kryesuar nga zëvendëskryeministrja Edita Tahiri, mori pjesë në takimin e radhës në Bruksel për çështjet e zhbërjes së strukturës ilegale të sigurisë të ashtuquajturës “Mbrojtja Civile”. Nga Brukseli, në komunikatën e sapodërguar të Qeverisë së Kosovës bëhet e ditur se, në këtë takim ... Lexoni Më shumë

NDRYSHE >

INTERVISTA
I angazhuar maksimalisht në ngjarjet e fundit në Ukrainë, Komisioneri i Lartë për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Stefan Fyle, i cili pritet të vizitojë Tiranë më 6 mars, thotë ... Lexoni Më shumë
MË TË DEBATUARAT
PLOTËSONI FORMULARIN NË www.canadavisa.com Bëhet fjalë për kompani serioze që operojnë në fusha të ndryshme dhe ...
29/04/2013(371)
Nisi mbrëmjen e të shtunës plot emocione, surpriza dhe mister edicioni i gjashtë i ‘ Big ...
24/02/2013(60)
Kompania CEZ Shpërndarje  ka ripahur mundësinë e pasqyrimit dhe kontrollit të faturave të energjisë elektrike në ...
07/03/2013(58)
Pas arrestimit për dhunën që ushtronte ndaj nënës së tij, 17-vjeçari, Fatjon Skënderi, është rrahur barbarisht ...
11/05/2013(29)
Nga Ilirian Dahri Nëse Kisha Ortodokse e Janullatosit rreket të sfidojë shtetin duke mos njohur Censusin ...
05/03/2013(25)
Nga Ilirian Dahri Përpara se të dorëzohej zyrtarisht në kuvendin e Shqipërisë, Rezoluta e Çështjes Çame ...
10/01/2013(22)
POLITIKË
Integrimi europian i Shqipërisë dhe çështja e statusit të vendit kandidat ishin në qendër të një takimi të Kryetarit të Partisë ... Lexoni Më shumë
Kreu i grupit parlamentar demokrat, Edi Paloka, akuzoi maxhorancën për shkelje të hapur të ligjit ...
Në interpelancën e kërkuar nga Jozefina Topalli për rendin dhe sigurinë kreu i qeverisë, Rama ...
  Ka qenë një senacë e pazakontë ajo e 8 marsit në sallën e Kuvendit ...
KRONIKË
Gjykata e Krimeve të Rënda në Tiranë, ka shtyrë gjyqin ndaj të akuzuarit kryesor për ... Lexoni Më shumë
  Tre vajza të mitura me origjinë shqiptare janë gjetur pajetë në banesën e tyre, ...
  Dy persona kanë humbur jetën, katër ndodhen në gjendje kome dhe 10 të tjerë kanë ...
Ekzekutohen me armë zjarri dy vëllezër në qendër të qytetit të Laçit. Ngjarja e rëndë ...
SPECIALE
Astrit Lulushi Në Londër më 17 shkurt 1776 botohet vëllimi i parë i librit “Tkurrja dhe rënia e Perandorisë Romake” nga ... Lexoni Më shumë
Policia greke ka sekuestruar 891 kg kanabis sativa dhe ka arrestuar 3 shqiptarë. Tre shqiptarët ...
Jo zhgënjim, por mllef. Trajneri i Juventusit, Antonio Conte në përfundim të takimit që nxorri ...
Shtetet e Bashkuara dhe Britania e Madhe ndërprenë ndihmat joluftarake për rebelët në veri të ...
EKONOMI
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, deklaroi sot se, ”sistemi bankar mbetet i mirëkapitalizuar ... Lexoni Më shumë
Në prefekturën e Elbasanit është mbledhur jashtë radhe Task Forca për energjinë elektrike ku është ...
 
Më shumë lajme